Loading

Rekuperacja to współcześnie najchętniej wybierana wentylacja, szczególnie w domach energooszczędnych, ponieważ dzięki niej możemy jeszcze bardziej obniżyć swoje rachunki za ogrzewanie a także znacznie poprawić komfort naszego życia.

Rekuperacja czy wentylacja grawitacyjna, którą wybrać?

rekuperacja poznańDo tej pory nie mieliśmy za bardzo wyboru jeśli chodzi o rodzaj wentylacji, dlatego wybieraliśmy wentylację grawitacyjną. Jednak obecnie odchodzi ona do „lamusa” jak to mówią nastolatkowie, ponieważ większość z nas zdecydowanie woli wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła czyli rekuperację. Dzięki niej w każdym naszym pomieszczeniu mamy świeże i czyste powietrze. Z kolei to zanieczyszczone i brudne wydalane jest na zewnątrz budynku. To znacznie podwyższa komfort przebywania w domu. System działa sprawnie bez względu na to, ile osób znajduje się wewnątrz budynku. Poza tym działa automatycznie a jeśli chcemy coś zmienić to wystarczy wcisnąć odpowiedni guziczek na pilocie. W ten sposób reguluje się również ilość czystego powietrza jaka ma się znajdować w pomieszczeniach. Rekuperacja poznań zyskuje coraz większą liczbę zwolenników również dzięki temu, że zaoszczędzamy na rachunkach za ogrzewanie. Dzięki zamontowaniu systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, nasze rachunki będą niższe nawet o 40%,a to prawie połowa mniej niż w przypadku wentylacji grawitacyjnej, przez którą większość ciepła ucieka z budynku. Ale co tak naprawdę oznacza, że odzyskuje ona ciepło? To oznacza, że ciepło z brudnego i zanieczyszczonego powietrza, które wydalane jest na zewnątrz przekazuje je powietrzu nawiewanemu, ale nie miesza się z nim.

Jak widać dzięki rekuperacji możemy wiele zyskać. Należy jednak pamiętać o tym, że do jej montażu należy wynająć profesjonalistów z dużym doświadczeniem, ponieważ tylko prawidłowo zamontowana rekuperacja daje korzyści.

Top