Loading

Od jakiegoś czasu możemy zauważyć na niebie dość ciekawe zjawisko. Coś, co dość szybko się porusza, trochę hałasuje i nie jest tak duże jako samolot czy helikopter. O czym więc piszę?Technologia cały czas się rozwija. Ludzkość chce mieć coraz to łatwiej pod każdym względem. W związku, z czym zostają konstruowane nowe urządzenia.

Co to jest dron?

dron walkeraJednym z nich jest dron walkera. Czym jest dron? W jakim celu jest używany? Otóż dron to statek bezzałogowy. Jest wykorzystywany do różnych spraw. Używają go np. kamerzyści, którzy nagrywają film weselny. Mogą wtedy też sfilmować kościół, w którym odbywa się ceremonia. Kto jeszcze korzysta z drona? Można wykonywać też kontrole dotyczące stanu technicznego budynków, dachów, kominów. Zastosowań jest mnóstwo. Bardzo często okazuje się również, że jest on świetnym prezentem. Dron Walkera może okazać się strzałem w dziesiątkę. Szybki wyścigowy, niezbyt duży i z kamerą. Może dać ogromną frajdę i satysfakcję. W dodatku jest dość szybkim urządzeniem. Może osiągać prędkość 40 km na godzinę. Jeśli grupa przyjaciół zdecyduje się na taki zakup, wtedy może organizować wyścigi dronów. W wielu krajach takie konkursy to poważna sprawa. Są budowane specjalne tory i wynajmowane ogromne hale. Liczba fanów takiego hobby cały czas wzrasta.

Jeśli dana osoba zdecyduje się na latanie dronem w celach komercyjnych to musi zapisać się na specjalny kurs. Należy zdać egzamin teoretyczny i praktyczny. Po zdaniu testów otrzymuje się prawo jazdy na drona. Trzeba też zwracać uwagę na to, gdzie można latać. Jest to uzależnione od wielu czynników. W końcu po takim kursie otrzymuje się kwalifikację na latanie bezzałogowym statkiem powietrznym. Czyli wkraczamy w sferę lotniczą. Czasem jest konieczne to, aby otrzymać zezwolenie na wylot w danym miejscu.

Top