Loading

Mini żuraw to sprzęt mało popularny, ale bardzo potrzebny przy części prac budowlanych albo rozładunkowych. Dużo przedsiębiorców zamiast kupować nowe, prosto od producenta, decyduje się na zakup używanego żurawia. Na pewno można powiedzieć o tym, że takie rozwiązanie się opłaca, ponieważ zauważyłem na portalach ogłoszeniowych bardzo korzystne oferty.

Korzystne kupno używanych mini żurawi

używane mini żurawieMini żurawie można zakupić na portalach ogłoszeniowych. Wiele osób oferuje używane mini żurawie, a czasami zdarza się że oferta jest bardzo korzystna. Taki sprzęt możemy kupić od wielu różnych osób. Czasami są to żurawie, które były udostępnianie w leasingu. Ich cena bardzo spada, natomiast żuraw jest w dalszym ciągu w pełni sprawny, gotowy do pracy i ma mało roboczogodzin w swoim systemie. Cena uwarunkowana jest od kilku czynników, a pierwszym z nich jest producent. Najdroższe żurawie pochodzą z Niemiec. Liczy się także rok produkcji, a także jego stan zewnętrzny. Kupując używanego mini żurawia trzeba przyjrzeć się, czy nie ma rdzy, ani korozji. Trzeba to sprawdzić w linach napędowych, ponieważ działa na nie duża wilgoć, a wykonane są z metalu. Na niektóre rzeczy nie trzeba aż tak uważnie patrzeć Możesz pominąć na przykład wygląd zewnętrzny kabiny, ponieważ nie jest to cecha, która dyskwalifikuje żurawia z pracy. Raczej należy do cech neutralnych.

Zamiast wynajmować mini żurawie, lepiej kupić używane dla swojej firmy. Dzięki temu na dłuższą metę zawsze będziesz miał dostęp do takiego sprzętu i nie będziesz za niego dopłacał. Mini żuraw przed zakupem powinien być sprawdzony, ponieważ trzeba wykluczyć na przykład występowanie na nim rdzy lub korozji. Są to kwestie, które warunkują to, jak długo mini żuraw będzie nam służył przy podnoszeniu ciężarów.

Top