Loading

Kiedy chcemy, aby wóz asenizacyjny przyjeżdżał do nas bardzo rzadko, to możemy zdecydować się na zamówienie kilku zbiorników, które będą ze sobą połączone szeregowo. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, kiedy budujemy dom, w którym będzie mieszkała duża rodzina i w takiej sytuacji standardowe zbiorniki będą za małe. Ceny też szambiarka przyjedzie do nas raz na kilka miesięcy.

Jakie szambo wybrać na tereny podmokłe?

wytrzymałe szamba betonowe dwukomoroweKiedy decydujemy się na najtańsze zbiorniki na szambo, to może się okazać, że będą one przeciekały na terenach podmokłych. Musimy więc postawić na nieco droższy zbiornik, który będzie wykonany z najwyższej klasy betonu, a także do produkcji tego zbiornika zostanie wykorzystana najwyższa jakość stali. Będziemy mieli wtedy pewność, że zbiornik nawet na terenach podmokłych, będzie świetnie funkcjonował i nie będzie przeciekał, a także nie dojdzie do żadnych uszkodzeń. Jak głęboko posiada się zbiorniki betonowe na szambo? Zbiornik na szambo musimy zagłębić tak głęboko, aby uzyskać odpowiedni spadek w instalacji hydraulicznej. W ten sposób maksymalnie wykorzystamy pojemność zbiornika na szambo. Obecnie najlepsza na rynku są wytrzymałe szamba betonowe dwukomorowe. Takie szambo opróżnione jest znacznie rzadziej niż szambo jednokomorowe i szambiarka będzie nas przyjeżdżać tylko kilka razy w roku. Wiele osób również zastanawia się, czy szambo betonowe może w okresie zimy zamarznąć. Jak się jednak okazuje, jest to niemożliwe, ponieważ zbiornik w ciągłej eksploatacji, posiada gazy biologicznej, które mają zawsze dodatnią temperaturę.

Jednak w przypadku działek letniskowych szambo, które będzie nieeksploatowane może zamarznąć i najlepiej wtedy, że dziś mam opróżnić takie szambo. W niektórych przypadkach przyczyną zamarznięcia zbiornika może być źle położona instalacja doprowadzająca ścieki do szamba albo źle ułożony spadek rury w kanalizacji. Szambo może również zamarznąć, gdy przepełnia się i nie będziemy przez długi okres odprowadzać ścieków do szambiarki.

Top