Loading

Ciągle słyszymy lub czytamy o waporyzacji. Czym jednak ona jest i dlaczego ten termin jest ostatnio tak popularny? Nie ma jednego czynnika, który o tym decyduje, lecz wypadałoby zdobyć chociaż podstawowe informacje o waporyzacji. 

Czy warto zainwestować w waporyzację? 

waporyzacjaStandardowe palenie dostarcza naszemu organizmowi mnóstwa toksyn, substancji smolistych oraz związków kancerogennych. Dlatego trzeba poważnie zastanowić się nad konsekwencjami podejmowanych wyborów. Alternatywą dla palenia jest przyjmowanie ziół i ich koncentratów ze specjalnego urządzenia nazwanego waporyzatorem. Waporyzacja, sięgając do źródłosłowu, to odparowanie i właśnie na tym polega działanie waporyzatora. Susz roślinny wsypuje się do komory grzewczej, urządzenie podgrzewa je w kilka sekund i gotowe – możemy przystąpić do relaksacyjnej waporyzacji. Para wodna, powstała w wyniku podgrzewania suszu, jest wolna od toksycznych związków chemicznych, substancji kancerogennych i innych trucizn. Para nie podrażnia gardła, co dla palaczy powinno mieć kluczowe znaczenie. Skuteczna waporyzacja jest możliwa jedynie przy użyciu solidnego waporyzatora. Dzięki dobremu urządzeniu, nawet z niewielkiej ilości suszu można odparować dużą ilość substancji aktywnych. Jest to metoda nieporównywalnie bardziej ekonomiczna od palenia. Dobre urządzenie do przenośnej waporyzacji nie powinno kosztować więcej niż pięćset – sześćset złotych. W tym przedziale cenowym znajdziemy waporyzatory, w które naprawdę warto zainwestować. 

Jeśli efektywna waporyzacja – to tylko z wydajnym waporyzatorem. To warunek konieczny, ponieważ używanie urządzeń w podejrzanie niskiej cenie może skończyć się nieciekawie. Najpewniej urządzenie nie będzie działało lub będzie wykonane z toksycznych, tanich materiałów.

Top