Loading

Zastanawiając się nad wnętrzami naszego domu a zwłaszcza sypialni, warto zwrócić uwagę na pościel. Nie od dziś wiadomo, ze pościel poza wartością użytkową stanowi także bardzo ważny element dekoracyjny naszej sypialni.

Dobra pościel gwarantem dobrego snu

pościel psi patrolPościel jest to jeden z tych przedmiotów użytkowych sypialni, który ma olbrzymi wpływ na komfort naszego snu. A wiadomo, ze człowiek wyspany to człowiek zadowolony, pełny energii i dobrego samopoczucia. Dotyczy to zarówno dorosłych jak i najmłodszych domowników. Rodzajów pościeli jest bardzo dużo. W podziale na rozmiary poprzez rodzaj włókna aż po wzór. Włókna mogą być naturalne lub syntetyczne. Do najbardziej popularnych materiałów używanych do szycia pościeli zalicza się: satynę, frotte, korę flanelę czy bawełnę. Są także mniej popularne włókna np.: perkal czy włókno bambusowe. Najpopularniejsze rozmiary pościeli dla dorosłych to: 160×200, 180×200, 200×220, dla dzieci natomiast 100×135, 140×200 oraz 160×200. Wybór pościeli jest niezwykle istotny również w przypadku najmłodszych. Dla dziecka, które nie jest alergikiem najlepiej wybrać włókna naturalne. Ciepłe i przyjemne w dotyku. Szeroka gama wzorów pościeli dla najmłodszych sprawia że wybór dla kompletu dla naszego brzdąca okazuje się nie lada wyzwaniem. A przecież chcemy aby nasza  pociecha spalała w komfortowych warunkach otulona pościelą z nadrukiem ze swojej ulubionej bajki. Obecnie jedną z najbardziej popularnych  wśród przedszkolaków bajką jest słynny „Psi patrol”, o drużynie odważnych psiaków ratujących z opałów mieszkanców swojego miasteczka. Dziecko, otulone w pościel Psi patrol z nadrukiem swojego ulubionego, odważnego szczeniaka ze swojej ulubionej bajki będzie spało spokojnie z poczuciem bezpieczeństwa a co za tym idzie może powoli będzie odzwyczajać się od nocnych spacerów do sypialni rodziców.

Jak się okazuje pościel jest ważnym elementem sypialni, który ma olbrzymie znaczenie jeżeli chodzi o nasz sen a także o sen naszych pociech. Dbając o komfort snu naszych dzieci robimy wszystko aby dziecko było wyspane, wypoczęte i pełne energii do poznawania świata.

Top