Loading

Podczas prac domowych używa jej każdy – profesjonalista i laik domowego remontu. Mowa oczywiście o papierowej taśmie malarskiej. Jednak czy na pewno wiemy, jak odpowiednio dobrać właściwą i jak ją stosować? Jest kilka wskazówek, o których musimy pamiętać.

Wybór i stosowanie taśmy malarskiej

taśma malarska niebieskaJeśli nie chcemy poplamić podłogi i sufitu nowo nanoszoną na ściany farbą, taśma malarska będzie niezbędna. Podobnie w wypadku ochrony naszych mebli – zabezpieczymy je folią i okleimy papierową taśmą. Przede wszystkim musimy zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju pracę będziemy wykonywać. W wypadku malowania idealnie sprawdzi się papierowa taśma. Jeśli jednak chcemy poszerzyć zakres swoich działań o, np.: lakierowanie, powinniśmy zaopatrzyć się w taśmę maskującą. Podobnie z powierzchnią, którą chcemy ochronić taśmą – do ścian, sufitów i prostych mebli znowu idealnie sprawdzi się taśma malarska niebieska czy żółta. Jeśli jednak fragmenty, do których przykleimy taśmę będą mocno zakrzywione warto pomyśleć o zakupie taśmy elastycznej. Gdy wybraliśmy już odpowiednią taśmę malarską kolejny problem może sprawić nam jej właściwe użytkowanie. Niektórzy skarżą się, że taśma po oderwaniu odchodzi z nową warstwą farby, lub w trakcie malowania przeciekła i zostawiła na ścianie brzydkie zacieki. Spróbujmy tak przykleić taśmę przed malowaniem, by tylko jedna jej krawędź (ta bliżej malowanej powierzchni) przylegała do ściany. Będzie to wystarczające zabezpieczenie ściany, która przez mniejszy kontakt z taśmą będzie dodatkowo mniej narażona na uszkodzenia.

Ostatnim etapem jest odpowiednie zrywanie papierowej taśmy malarskiej. Pamiętajmy o tym, by nie czekać z tym zbyt długo. Najlepiej jeśli oderwiemy niepotrzebną już taśmę od razu po skończonym malowaniu, gdy nowa farba jeszcze na niej nie wyschnie. Róbmy to zdecydowanym i płynnym ruchem.

Top