Loading

Coraz większą popularnością cieszą się gadżety wytwarzane przy użyciu drukarek 3D. Dzięki nowoczesnej technologii można tworzyć rzeczy o ciekawym, nieszablonowym kształcie i zastosowaniu przy stosunkowo niewielkich kosztach. Dodatkowo na popularność rozwiązania wpływa bardzo krótki okres realizacji zleceń oraz możliwości estetyczne – w drukarkach można wykorzystywać tworzywo w różnych kolorach. 

Filament od dobrego producenta 

filament fiberlogyKiedy dysponujemy dobrą i sprawdzoną drukarką 3D, wtedy jakość wykonywanych detali zależna jest właściwie tylko od tego, jaki filament wybierzemy. Możliwości jest wiele, ponieważ charakterystyczna żyłka różni się średnicą, parametrami technicznymi oraz kolorem. Jeśli jeden element będzie produkowany z kilku kolorów warto zastosować tworzywo tego samego producenta o podobnych parametrach technicznych. Wtedy uzyskany detal będzie wyróżniał się jednolitością i nie dojdzie do rozwarstwienia się tworzywa. Godny polecenia z pewnością jest wysokiej jakości filament Fiberlogy. Tego typu produkty doceniane są nie tylko przez amatorów, ale również profesjonalistów zajmujących się drukowaniem 3D. Doskonale nadają się zarówno do tworzenia niewielkich gadżetów, takich jak breloczki i przypinki oraz większych, tj. pojemniki na długopisy, przyciski do papieru oraz wiele innych. Wystarczy wykonać projekt w specjalnym programie do projektowania przestrzennego, aby stworzyć unikalny i wyjątkowy projekt. 

Niezależnie od tego, jak duże są projektowane gadżety oraz jak  bardzo skomplikowany jest ich kształt, warto zadbać o to, aby wykorzystany filament był wysokiej jakości. Drukarnie zajmujące się wytwarzaniem gadżetów przy użyciu drukarek 3D starają się wybierać materiały tylko dobrych producentów. Dzięki temu wykonywane przez nich akcesoria wyróżniają się na tle innych gadżetów promocyjnych. 

Top