Loading

Kiedy w naszych pomieszczeniach panuje zbyt duża wilgotność to spędza nam sen z powiek, ponieważ zawilgocone mury mogą być przyczyną pojawiania się pleśni a także grzybów. Również wiążą się z tym wyższe koszty za ogrzewanie, jednak najprostszym rozwiązaniem na pozbycie się problemu jest wynajem lub zakup osuszaczy.

Osuszacze budowlane – ich zastosowanie oraz rodzaje

osuszacze budowlane krakówJak wiadomo optymalna wilgotność powietrza w mieszkaniu powinna oscylować w granicach 40 do 60%. Jednak bardzo często, szczególnie w starych kamienicach czy budynkach mamy do czynienia z nadmierną wilgotnością co powoduje powstawanie pleśni i grzybów, które są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia, nie wspominając już o małych dzieciach, które są narażone jeszcze bardziej niż my. Dlatego żadne dziecko nie powinno wychowywać się w takich warunkach. Zanim jednak przystąpimy do usuwania wilgoci najpierw należy dowiedzieć się jaki jest jej poziom, bo na tej podstawie będzie wiadomo co trzeba dalej zrobić. Jeśli nadmiar wilgoci nie jest zbyt wysoki to doskonałym rozwiązaniem tego problemu będą osuszacze budowlane Kraków. Jego zadaniem jest wychwycenie wody w postaci gazowej, zamienić ją w ciecz i odprowadzić do zbiornika bądź kanalizacji. Dzięki takim urządzeniom możemy obniżyć wilgotność w swoich pomieszczeniach a do tego nie ingerujemy w strukturę budynku. Zakup takiego osuszacza czy jego wynajem jest o wiele tańszą opcją niż inne metody, które zazwyczaj są długotrwałe i bardzo kosztowne.

Jak wygląda taki osuszacz? Wyglądem przypomina trochę lodówkę lub klimatyzację. Wśród dostępnych na rynku urządzeń wyróżnia się osuszacze kondensacyjne oraz absorpcyjne. Można je także podzielić ze względu na zastosowanie i wyróżnia się osuszacze domowe, budowlane, basenowe czy przemysłowe.

Top