Loading

Sprzątanie odpadów w zakładach pracy wymaga odpowiedniego sprzętu, szczególnie w miejscach, gdzie stosowane są środki chemiczne i panuje duże zapylenie. Zwykły odkurzacz sobie nie poradzi z takimi zanieczyszczeniami.

Jak wyglądają odkurzacze do pyłów?

odkurzacz do pyłu węglowegoJeżeli w hali produkcyjnej panuje duże zapylenie, to nie można jej wietrzyć, a jedynie przy użyciu specjalnego sprzętu pozbyć się zanieczyszczeń z powietrza. Najlepszy będzie odkurzacz do pyłu węglowego, który został wyposażony w specjalne filtry, które wyłapują aż dziewięćdziesiąt dziewięć procent pyłów i oparów z powietrza. Jest on znacznie większy od domowego sprzętu i posiada możliwość jednoczesnego odkurzania na morko i na sucho. Został wyposażony w silnik o wzmocnionej turbinie z zwiększonym momentem obrotowym, który daje dużą siłę ssącą. Odkurzacz jest wyposażony w długi przewód zasilający, i elastyczny wąż zakończony aluminiową rurą teleskopową. Dodatkowo posiada na wyposażeniu końcówki umożliwiające efektywne sprzątanie różnych powierzchni gładkich i chropowatych. Wewnątrz odkurzacza jest kilka filtrów odpowiadających za wyłapywanie różnych zanieczyszczeń, pyłów i oparów, które mogą być niebezpieczne dla człowieka. Odkurzacze do pyłów węglowych są popularnie stosowane w zakładach chemicznych, a osoba go obsługująca jest ubrana w specjalny strój ochronny. Odpowiednio wytłumiony silnik, zapewnia cichą i wydajną pracę bez przerwy przez nawet dwadzieścia cztery godziny. Ze względu na rozmiary, posiada on kółka ułatwiające jego przemieszczanie.

Odkurzacz posiada duży pojemnik na zanieczyszczenia, który wystarczy raz na czas czyścić, gdyż większość odpadów bezpośrednio ląduje w workach zakładanych wewnątrz maszyny. Jego zakup jest sporą inwestycją dla firmy, ale za to bardzo potrzebną.

Top