Loading

Jeśli jesteś właścicielem firmy lub magazynu, z pewnością wiesz jakie korzyści niesie ze sobą oddzielenie różnych stref pracy za pomocą specjalnych kurtyn, wykonanych z tworzyw sztucznych. W ten sposób powstaje szczelna, ale bardzo łatwa do pokonania przez człowieka czy pojazd bariera, przynosząca wiele korzyści z zastosowania w różnego rodzaju pomieszczeniach.

Gdzie zastosować kurtynę paskową na drzwi?

kurtyny paskowe na drzwiTego rodzaju rozwiązanie znajdzie swoje zastosowanie w naprawdę wielu pomieszczeniach o różnym charakterze i przeznaczeniu, zwłaszcza takim o dużym natężeniu ruchu. Dzięki zastosowaniu rozwiązania, w którym nie trzeba za każdym razem otwierać i zamykać drzwi, zwiększysz wydajność pracowników. Warto także zauważyć, że montaż kurtyny nie wyklucza zastosowania tradycyjnych drzwi. Wówczas kurtyny paskowe na drzwi stanowią dodatkowe zabezpieczenie i ochronę. Jeśli w naszym magazynie w wyznaczonych obszarach muszą panować specjalne temperatury do przechowywania żywności czy leków, zastosowanie kurtyny będzie ograniczało przepływ powietrza pomiędzy strefami, a tym samym zmniejszy koszty związane z prowadzeniem chłodni i wydłuży okres przydatności znajdujących się tam produktów, a także niektórych urządzeń wymagających specjalnych warunków pracy. Kurtyna PCV to także skuteczna bariera dla hałasu, zwłaszcza na dużych halach produkcyjnych, gdzie jednocześnie pracuje nie tylko wiele osób, ale także maszyn. Wówczas ograniczając dźwięk kurtyną, zwiększamy wydajność pracowników i zapewniamy im lepsze warunki do pracy. Tego typu rozwiązanie to także świetne zabezpieczenie przed owadami, gryzoniami czy też brudem i kurzem.

Odpowiednie zabezpieczenie towarów oraz zapewnienie prawidłowych warunków do pracy to podstawa, jeśli prowadzimy własny biznes. O korzyściach zastosowania kurtyny paskowej przekonają się zwłaszcza właściciele magazynów, restauracji czy hali produkcyjnych. Montaż tego rodzaju zabezpieczeń jest niezwykle prosty i można wykonać go samodzielnie przy niewielkim nakładzie finansowym.

Top