Loading

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu pozbycie się niechcianego tatuażu w całości praktycznie nie było możliwe. Teraz istnieje znacznie więcej możliwości i każdy może pozbyć się rysunku ze swojego ciała. Do jednej z najskuteczniejszych metod obok metody chirurgicznej zaliczane jest laserowe usuwanie tatuażu.

Laser emitujący fale o różnych długościach

usuwanie tatuażu łódźNajczęściej wykorzystuje się tu specjalny laser Q-Switch, który jest w stanie poradzić sobie z nawet dużymi i głębokimi tatuażami. Tego typu lasery wydzielają kilka długości fal. Dzięki temu fale są w stanie dotrzeć do barwników znajdujących się na różnych głębokościach. Warto też wspomnieć, że nie ma znaczenia kolor barwnika, bo laser dociera praktycznie do wszystkich rodzajów barwników i jest w stanie je zniszczyć. Można zastosować wiązkę laserową o długości 1064 nm. Jest to długość fali, która pozwala na usuwanie tatuażu łódź wykonanego barwnikami brązowymi, czarnymi i ciemnoniebieskimi. Laser emituje też krótsze fale, które zazwyczaj mają długość 532 nm. Takie fale docierają bez problemu do barwników czerwonych, fioletowych czy też pomarańczowych. Oprócz tego do lasera można zamocować inne przystawki, które pozwalają na osiąganie dłuższych i krótszych fal. Jeszcze nie tak dawno temu niemożliwe było usuwanie pigmentów zielonych i błękitnych, a teraz nowoczesne lasery pozbywają się takich barwników bez żadnego problemu.

Najlepiej wykonywać zabieg usuwania tatuażu jesienią i zimą, kiedy skóra tak bardzo się nie poci i nie jest narażona na działanie promieni słonecznych. Już po pierwszym zabiegu widoczne są naprawdę zadowalające efekty. Najczęściej trzeba wykonać kilka zabiegów (4-6), by usunąć całkowicie tatuaż. Na początku skóra w obrębie usuniętego tatuażu będzie bledsza, ale bardzo szybko jej naturalny koloryt wróci do normy.

Top