Loading

W miniony weekend odbyły się w Trójmieście mistrzostwa Polski w biegu na 10000 metrów. Był to bardzo ekscytujący turniej, gdyż podczas niego padł oficjalny rekord świata w biegu na tym dystansie. Tak fenomenalnego czasu jaki został ustanowiony jeszcze nigdy nie było i z duma podajemy, ze zrobił to reprezentant naszego kraju!

Czas na zawodach 

pomiar czasu przeprowadzany w TrójmieścieTe zawody były również wyjątkowe, gdyż podczas ich trwania testowany był najnowocześniejszy system do mierzenia czasu na zawodach tej rangi. Jak się okazało pomiar czasu przeprowadzany w Trójmieście okazał się najdokładniejszym na całym świecie. Od dawna miała nastąpić zmiana pomiarów czasu na tego typu imprezach. Nowa technologia, która wykorzystuje promieniowanie podczerwone bardzo mocno spodobała się komisarzowi Europejskiej federacji sportu. Zapowiedział on, ze zamierza wprowadzić taki system w przyszłym sezonie na wszystkich wielkich imprezach. Mamy nadzieję, że dzięki naszym zawodom, obecny system mierzenia czasu przejdzie do lamusa, a nasz nowy pomysł na pomiar czasu przyjęty zostanie na całym świecie. Byłby to niesamowity sukces dla naszego miasta, które to jako pierwsze zdecydowało się na zmianę mierzenia czasu tradycyjna metoda. Zawodnicy podkreślają, że taka technologia pomoże im w osiąganiu coraz to lepszych wyników, gdyż na bieżąco podawane są im czasy podczas biegu.

Na rozwiązanie z nowym pomiarem czasu  wpadł lokalny przedsiębiorca, który osobiście również biega na długie dystanse i brał także udział w tych zawodach jako gość specjalny. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowanie więc mistrzostwa te były idealnym czasem do jego przetestowania i sprawdzenia. Teraz trzymamy kciuki, żeby reszta środowiska biegaczy również go zaakceptowała i wprowadziła go u siebie na zawodach.

Top