Loading

Stworzenie bezpiecznego miejsca pracy jest bardzo ważne. Każdy pracodawca odpowiada za swoich pracowników, a dokładniej za miejsce pracy. Dlatego musi stworzyć im odpowiednie warunki pracy zapewniając im bezpieczeństwo. Szczególnie jeśli są narażeni na upadek z wysokości.

Zalety montażu słupków asekuracji

słupki asekuracyjneObecnie na rynku występują różne systemy asekuracji. Bardzo ważne jest, aby były one wytrwałe i rzeczywiście nie stanowiły same w sobie zagrożenia dla pracowników. Bardzo popularne wśród systemów asekuracji są słupki asekuracyjne. Słupki te są wykonane ze stali nierdzewnej co sprawia, że nie eksploatują się tak szybko. Słupki asekuracyjne zostały stworzone na potrzeby zabezpieczenia osób pracujących na wysokości przed ewentualnym upadkiem. Obecnie montaż systemów asekuracji jest wymagany przez przepisy prawa o bezpieczeństwie i higienie pracy. Słupki asekuracyjne zazwyczaj wykorzystuje się na dachach. Montuje je się do blachy na dachu. Można do nich domontować punkt wpięcia, który może się obracać w każdym kierunku. W takim punkcie montuje się linę bezpieczeństwa, do której przymocowany jest pracownik. Wówczas nawet, gdy się pośliźnie na dachu to nie spadnie z niego, ponieważ liny utrzymają go. Słupki są przykręcane śrubami, bądź ściskane specjalnymi ściskaczami do dachu. Słupki można w każdej chwili wymontować i zamontować. Dlatego można je przenosić z miejsca na miejsce bez żadnego większego problemu. 

Obecnie różne systemy asekuracji są wymagane przez przepisy bhp podczas prac na wysokości. Słupki mają za zadanie chronić i dawać bezpieczeństwo wszystkim osobom przebywającym na dachu. Każdy powinien przestrzegać przepisów bezpieczeństwa. Słupki są bardzo wytrzymałe, dlatego można je stosować wielokrotnie na różnych budowach.

Top