Loading

W nowym budownictwie coraz częściej stosuje się technologie, które mają na celu zwiększenie efektywności energetycznej budynku. W większości przypadków zastosowane technologie mają na celu wytworzenie energii cieplnej lub elektrycznej, których nie trzeba już pobierać z sieci elektrycznych czy ciepłowniczych. Dzięki temu minimalizowane są straty związane z przesyłem energii na odległość. Przez to z kolei maleje moc, którą muszą dostarczyć elektrownie do sieci.

Technologia pomp cieplnych stale się rozwija

pompa ciepła LGMniejsze zapotrzebowanie na energię pokrywa się z mniejszą mocą dostarczaną do sieci. Jednym słowem dla wszystkich jest to sytuacja korzystna. W związku z tym w nowych budynkach często stosuje się rozwiązania oparte o odnawialne źródła energii, które umożliwiają produkcję energii elektrycznej na miejscu wytwarzania. Coraz częściej spotykanymi rozwiązaniami są pompy ciepła czy panele fotowoltaiczne. Szczególnie innowacyjnym rozwiązaniem jest nowa pompa ciepła LG, która posiada znacznie wyższą klasę efektywności energetycznej niż inne dostępne na rynku rozwiązania. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom pompa ciepła LG potrzebuje do poprawnego działania mniej energii elektrycznej niż inne tego typu rozwiązania. Dzięki temu w nowoczesnych budynkach coraz częściej są instalowane pompy tego typu. LG jako producent wysokiej klasy sprzętu z różnych dziedzin co roku dostarcza nowych rozwiązań z zakresu pomp ciepła.

Dzięki temu na rynku panuje pozytywny trend, który umożliwia większy wybór dostępnych rozwiązań. Jest to sytuacja pożądana, która pozytywnie wpływa na panującą koniunkturę. W związku z tym coraz powszechniej są stosowane rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii. Dostępna technologia staje się coraz tańsza i bardziej efektywna.

Top