Loading

Postawienie ogrodzenia nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Pierwszym krokiem jest stworzenie koncepcji, odnalezienie inspiracji i obliczenie ewentualnych kosztów. Przy tym należy uwzględnić niezbędne narzędzia, materiały i części pozwalające na zamontowanie i wzmocnienie całęgo ogrodzenia. Musi być ono przecież odporne na wszystkie warunki atmosferyczne i dostosowane do występującego podłoża.

Do czego służy przelotka?

Przelotka do drutuWzmocnienie ogrodzenia to niezwykle ważny obowiązek w każdym jego rodzaju. Niezależnie od tego, czy wykonane jest z betonowych płyt, desek, czy siatki – jest ono konieczne. Jedną z części, która okazuje się wysoce przydatna jest przelotka do drutu. To element, który służy zaciskaniu się w otworze. Wykonana z ocynkowanej stali, co zapewnia jej długotrwałość i odporność na działanie korozji. Cały trzpień wzmacnia położenie drutu napinającego. Przed zamontowaniem elementu konieczne jest wykonanie precyzyjnego otworu o wskazanej wielkości. Nic nie pozostawia się przypadkowi. W powstały otwór wprowadza się przelotkę, drut napinający oraz dobija wykonany ze stali trzpień. Przy każdej tej czynności należy zachować szczególną ostrożność, by zapobiec ewentualnemu uszkodzeniu części lub siebie. Zacisk jest trwały i mocny. Dzięki temu nie ma możliwości uszkodzenia powstałego połączenia. Zabezpiecza ono w wystarczający sposób całą konstrukcję ogrodzenia na długie lata.

Odpowiednie zabezpieczenie ogrodzenia posesji lub firmy jest niezwykle ważne. Nie może być ono wykonane w pośpiechu ani po tak zwanych kosztach. Warto zainwestować większą kwotę, ponieważ istnieje wiele małych elementów, które są niezbędne do odpowiedniego zabezpieczenia konstrukcji ogrodzenia. Zaniedbanie ich wdrożenia może skutkować szybkim zniszczeniem powstałego ogrodzenia. 

Top