Loading

Od jakiegoś czasu już myślałem o tym co zrobić, by zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Uznałem, że najlepszym pomysłem będzie udanie się na jeden z kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe. Wybrałem jeden z nich i przygotowałem się do trudnej i czasochłonnej nauki.

We Wrocławiu organizowano kilka kursów obsługi kasy fiskalnej

kasa fiskalna wrocławGdy już byłem na miejscu okazało się, że będzie to wyglądało nieco inaczej, niż się spodziewałem. Przygotowywałem się na długie i trudne szkolenie, koniec końców zaś wszystko miał nam wytłumaczyć człowiek, który znał się na rzeczy. Nie było konieczności powtarzania czegokolwiek w domu, choć jeśli ktoś chciał, dostawał rozpisany rysunek kasy fiskalnej. Nauczyciel mówił bardzo przystępnym językiem i z tego co widziałem, każdy rozumiał wszystko, co było mówione. Początkowo myślałem, że obsługa kasy fiskalnej jest skomplikowana, ale ostatecznie udało mi się wszystko pojąć bez większych problemów. Po ukończeniu kursu poszedłem od razu szukać pracy. Prawda jest taka, że gdy w grę wchodziła kasa fiskalna Wrocław miał bardzo wiele miejsc pracy do zaoferowania. Wystarczyło, bym znacznie wcześniej ukończył kurs, a najprawdopodobniej od dawna już bym pracował i zarabiał ładne pieniądze. W nowej pracy kasy fiskalnej używałem praktycznie przez cały czas – nie sądziłem nawet jednak, że aż tak bardzo przyda mi się ten kurs. Nieraz zdarzyło mi się zaskoczyć właściciela wiedzą na temat tego, w jaki sposób funkcjonowały tego rodzaju kasy. Był zadowolony z tego, że zatrudnił właśnie mnie.

Stwierdziłem, że skoro ukończenie jednego kursu tak wiele zmieniło w moim życiu, to może czas już najwyższy na to, by spróbować swoich sił w czymś zupełnie innym. Postanowiłem zapisać się na jeszcze dwa inne kursy – zobaczymy, jak daleko uda mi się na tym dotrzeć.

Top