Loading

 W polskiej tradycji nie wyobrażamy sobie uroczystości rodzinnej, jaką jest wesele, zabawa bez muzyki i tańców. Każda tego typu impreza jest uświetniana przez różnego rodzaju wykonawców. Oferta usług muzycznych jest bardzo szeroka. Od zespołów instrumentalnych poprzez osobę obsługującej odtwarzacz muzyczny zwanym potocznie DJ (DeeJay).

Nie tylko gra muzyka

znany DJ na wesele z Trójmieście  W obecnych czasach sama obsługa muzyczna uroczystości nie do końca nam wystarcza. Oprócz niej w takich sytuacjach ważna jest też wizualizacja występów. W tym celu stosowane są różne efekty sceniczne, które pozwalają go urozmaicić. Przybierają one formę kolorowych świateł, dynamicznych laserów, wszelkiego rodzaju dymów czy baniek mydlanych. Używane są także ekrany z rzutnikami do zabaw typu Karaoke (śpiew z zadanym tekstem na ekranie). Stosowanie tego typu usługi na imprezach nie jest domeną określonego rodzaju wykonawcy proponowanej muzyki. Czy to, że wynajmiemy zespół z Wrocławia, czy to, że będzie znany DJ na wesele z Trójmieście – wszędzie możemy zobaczyć ten sam pokaz. Wracając jednak do DeeJay’a wykorzystuje on do swojej pracy odtwarzanie muzyki na wszelkiej maści odtwarzaczach audio. W tej branży stosuje się zarówno komputery osobiste (najczęściej laptopy) jak i konsolety specjalnie do tego przeznaczone. Jedną z zalet tego typu usługi jest minimalna ilość osób obsługujących uroczystość i niewielkie zajmowanie przestrzeni potrzebnej do pracy.

 DeeJay ma do dyspozycji całą gamę biblioteki muzycznej. Pozwala to na korzystanie z różnego rodzaju repertuaru jak i na dowolne wybieranie oczekiwanych tytułów oryginalnych utworów. Często jest to głównym czynnikiem, który decyduje na wybranie jego usług a nie zespołu muzycznego. Młode pary wolą mieć duży wybór utworów z przepastnej dyskografii.

Top