Loading

Sporty walki należą do grupy sportów, które umożliwiają przetrenowanie całego ciała w sposób kompleksowy. W ten sposób wyrabiamy sobie siłę, zwiększamy wydolność, kondycję, a także spalamy nadmierną ilość tkanki tłuszczowej. Jednym z bardziej popularnych sportów walki na całym świecie jest boks.

Bokserska gruszka treningowa

gruszki treningoweJeśli chcemy efektywnie trenować boks, to musimy posiadać do tego odpowiedni sprzęt. Bez sprzętu treningowego nie jesteśmy wstanie zrobić zbyt dużo. Do podstawowych elementów wyposażenia każdej sali treningowej dla bokserów są gruszki treningowe. Gruszki służące do treningu bokserskiego pomagają wyrobić młodym adeptom tego sportu refleks, siłę uderzenia, a także jego precyzję i szybkość. Za pomocą jednego urządzenie treningowego jesteśmy wstanie trenować wszystko co jest nam potrzebne do tego, aby stać się lepszym bokserem. Kruszki wykonane są ze skóry. Poszczególne elementy zszywane są ze sobą podwójnymi szwami, dzięki temu gruszka jest naprawdę wytrzymała. Wewnątrz takiej gruszki znajduje się nadmuchiwana guma, która stanowi wypełnienie całej gruszki. Dmuchamy ją w ten sam sposób, jak dmucha się różnego rodzaju piłki. Gruszka umocowana jest zazwyczaj na gumach, dzięki temu po uderzeniu w nią zostaje ona wprawiona w ruch. Jest to trudniejsze ćwiczenie, niż uderzanie w nieruchomy cel. Trudniejsze, ale dużo bardziej efektywne, ponieważ nasz przeciwnik nigdy nie będzie stać w miejscu. Trening z gruszką pozwala odwzorować poniekąd warunki panujące podczas walki.

Miejscem gdzie możemy nabyć taką gruszkę, są sklepy sportowe ze sprzętem do sportów walki. Mogą być to sklepy stacjonarne, a także internetowe. Tu i tu ceny są porównywalne. Wyżej opisane urządzenie treningowe kupimy za kwotę w granicach stu złotych.

Top