Loading

Nie od dziś wiadomo jak szkodliwe dla naszego organizmu mogą być mikroorganizmy rozwijające się w zawilgoconych pomieszczeniach. Wilgoć na ścianach tworzy idealne środowisko do rozwoju bakterii, wirusów oraz przede wszystkim grzybów, które niekiedy przyjmują formę widzialną gołym okiem. Właśnie z tego powodu tak ważne jest by odpowiednio przykładać się do ochrony ścian przed wilgocią. 

Najskuteczniejszy sposób osuszania ścian 

iniekcja budynku pomorskieNa chwilę obecną istnieje wiele sposobów osuszania ścian. Jednym z bardziej popularnych jest iniekcja budynku pomorskie jest zaś regionem, w którym takich inwestycji realizuje się dość dużo z tego powodu, że mnóstwo domów w tym województwie dotkniętych jest problemem wilgoci. Metoda iniekcji krystalicznej mówiąc bardzo skrótowo polega na zaaplikowaniu do wnętrza ściany specjalnych substancji chłonących wodę. W celu wykonania takiego zabiegu wywierca się szereg otworów, w których umieszcza się higroskopijną substancję. Cząsteczki wody z całej powierzchni są wchłaniane przez tę substancję z której tworzą się charakterystyczne kryształki. Stąd właśnie wzięła swoją nazwę owa metoda. Oprócz niej bardzo często stosuje się również specjalne urządzenia zwane osuszaczami. Odpowiadają one już nie za osuszanie murów ale jedynie za oczyszczanie powietrza z cząsteczek wilgoci. Jest to szczególnie ważne w miejscach gdzie znajduje się bardzo dużo elektroniki bowiem na niej może osiadać się wilgoć. 

Ogólnie rzecz biorąc osuszanie budynków to dość ważna kwestia do której warto się naprawdę mocno przyłożyć. Niekiedy może się okazać, że pojedynczy zabieg iniekcji jest niewystarczający i należy go powtórzyć. W przypadku budynków mocno zawilgoconych często konieczne jest wielokrotne wprowadzanie substancji pochłaniających cząsteczki wody. 

Top