Loading

Profesjonalne ogrodnictwo jest często związane z uprawami, które są spore pod względem ilościowym. Dlatego pielęgnacja oraz dbanie o prawidłowy wzrost roślin bywają zwyczajnie trudne. Jednak warto znać takie rozwiązania, które są w rzeczywistości tanie ale jednocześnie mogą wnosić wiele korzyści.

Mata i jej zastosowanie w ogrodnictwie

tanie maty ściółkująceJeżeli chodzi o wszystkie gatunki, które nie są jednoroczne to warto zastanowić się nad matami ściółkującymi. Są to produkty, które mają ograniczać wzrost chwastów, które pojawiają się zawsze w każdej możliwej plantacji. Dlatego tutaj zazwyczaj potrzeba sprawdzonej metody. Tanie maty ściółkujące w zależności od producenta mogą wytrzymać od dwóch do nawet siedmiu lat. Oznacza to, że dostaniemy bardzo trwałego pomocnika, który sprawdzi się na dłużej. Taką matę można rozłożyć przed sadzeniem roślin bądź w momencie kiedy są nie wielkiego wzrostu. Należy jednak dokonać na niej odpowiednich otworów, ponieważ musza mieć one dobre warunki do swobodnego wzrostu. Mata ściółkująca powinna być założona w miejscu, które zostało wcześniej wypielone. To znaczy, że nie powinno tam być nie chcianych roślin. Dopiero później można ją rozłożyć. Jeżeli chodzi o materiał to jest ona jak najbardziej naturalna i nie zawiera szkodliwych substancji. Dzięki temu ogrodnik nie musi się martwić o jej zły wpływ na glebę i ma pewność, że niczego ona nie zmieni. Agrotkaninę można dostać w każdym sklepie ogrodniczym. Jednak w momencie kiedy planujemy większe zamówienie najlepiej jest wcześniej skontaktować się z producentem.

Często można dostosować wiele rzeczy do indywidualnych wymagań. Dzięki temu nie będziemy musieli w późniejszym okresie dokonywać przeróbek i zaoszczędzimy swój cenny czas. Matę można zatem nabyć przez Internet lub w miejscach stacjonarnych. 

Top