Loading

Jestem tradycjonalistą, lubię to co sprawdzone i od lat wykorzystywane. Tak jest z większością rzeczy, z których korzystam. Mam stary fotel od kilkunastu lat, który wciąż naprawiam, mam swoją żonę od czterdziestu lat, którą ciągle kocham i mam swoje sposoby na budowanie, które ciągle są niezmienne.

Czy cena oleju Osmo jest istotna?

olej osmo cenaOboje z żoną bardzo lubimy drewno. Większość rzeczy, które nas otaczają są drewniane. Lubimy kontakt z naturą, ekologię i mój styl budowania. Od zawsze używałem oleju do drewna. Miałem swój ulubiony osmo i nie widziałem powodu by cokolwiek zmieniać. Mój syn mówił, bym spróbował czegoś innego. Może lakier? – mówił, a ja się dziwiłem, po co to robi. Jeśli znalazłem coś co jest bardzo dobre jakościowo, wygodne i sprawdzone to po co to zmieniać? Olejem impregnuję, konserwuję i pielęgnuję drewno. Jeśli osmo dobrze chroni moje drewniane przedmioty to po co coś zmieniać? Do tej pory mam drewnianą skrzynię, którą zbudowałem czterdzieści lat temu. Sam zrobiłem huśtawkę i latrynę na działkę. Aż się dziwię, że nie zostałem stolarzem! Wiem, że drewno swobodnie pod olejem oddycha, a gdy kupiłem olej z farbą zostałem poinformowany, że w pigmentach nie ma szkodliwych metali ciężkich. Mój syn jest nowoczesny i stawiana na ilość a nie jakość. Kiedyś widziałem jak szuka w swoim komputerze olej osmo cena, i miał na mnie argument. Bo faktycznie, znajdzie coś tańszego. Tylko, że ja wolę by moje woskowane powierzchnie były bezpieczne i trwałe, a nie tanio zrobione. Wolę woski dobre, chcę czuć się bezpiecznie i pewnie.

Moja żona ma tak samo. Czujemy się pewni kierując się własnymi wyborami, a nie pędząc za światem, za modą, która ciągle się zmienia. Świat jest piękny i trzeba to piękno czerpać z niego. Utrwalać i cieszyć się nim długimi latami.

Top