Loading

W gabinecie lekarskim, zabiegowym czy na sali porodowej towarzyszy nam stres, potęgowany dodatkowo poczuciem skrępowania. Dlatego, aby zapewnić pacjentom odpowiedni poziom prywatności, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo w miejscu, gdzie jesteśmy szczególnie narażeni na kontakt z drobnoustrojami chorobotwórczymi, niezbędne jest zastosowanie odpowiednich rozwiązań.

Jak wybrać odpowiedni parawan medyczny?

parawany medyczneKiedy musimy udać się do lekarza, towarzyszy nam nie tylko poczucie lęku i niepewności odnośnie tego, jaką diagnozę możemy usłyszeć, ale również swego rodzaju skrępowanie, spowodowane narażeniem na bark prywatności i intymności. Aby tego uniknąć, powinno się stosować w takich miejscach elementy wyposażenia, zapewniające odpowiedni komfort fizyczny i psychiczny pacjenta. Jednym w takich niezbędnych elementów wyposażenia są z całą pewności parawany medyczne, które pełnią dwie podstawowe funkcje. Oprócz odpowiedniego poziomu prywatności zapewniają dodatkowo bezpieczeństwo i ochronę przed rozprzestrzenianiem się chorobotwórczych drobnoustrojów i bakterii, przenoszonych drogą kropelkową. Zatem podczas wyboru parawanu do prywatnego gabinetu lekarskiego czy zabiegowego należy kierować się nie tylko jego walorami estetycznymi, ale również specyfiką materiałów, z których dany model został wykonany, by możliwe było szybkie i skuteczne czyszczenie oraz dezynfekcja. Niezwykle istotna jest również stabilność produktu, bowiem ten aspekt również ma wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa i poczucia profesjonalizmu względem pacjenta.

Podczas wizyty w gabinecie lekarskim ważne są dla nas nie tylko kompetencje osoby, w ręce której powierzamy swoje zdrowie, a czasem nawet życie. Pierwszą, często podświadomą opinię o danym miejscu wyrabiamy sobie na podstawie wyglądu jego wnętrza.

Top