Loading

Dieta dziecka powinna być bogata w witaminy i mikroelementy niezbędne do właściwego rozwoju organizmu. Wiele cennych składników znajduje się w owocach i warzywach, jednak dzieci nie zawsze lubią spożywać tego typu produkty. Doskonałym rozwiązaniem na przemycenie do dziecięcej diety zdrowych produktów jest przygotowywanie soków.

Jak wybrać wyciskarkę?

polecana wyciskarka huromDzieci bywają niejadkami i czasem trzeba się sporo nagimnastykować, aby zachęcić malucha do zjedzenia bardziej wartościowego posiłku niż słodycze czy chrupki. Jest to konieczne, bowiem do prawidłowego rozwoju organizmu niezbędne są odpowiednie witaminy i minerały. Jeśli nasze dziecko krzywi się zwłaszcza na widok warzyw, doskonałym rozwiązaniem będzie podanie mu soku warzywno-owocowego. Pamiętajmy jednak, że produkty obecne na sklepowych półkach zwykle zawierają dużo cukru i konserwantów, dlatego zdecydowanie lepszym wyjściem bezie przygotowanie soku w domu. Potrzebne będzie nam odpowiednie urządzenie, na przykład polecana wyciskarka Hurom, dzięki której wyciśniemy sok wysokiej wartości szybko i efektywnie. Wyciskarki są zdecydowanie lepszym wyborem niż sokowirówki, które poprzez wytwarzane w procesie wyciskania ciepło zmieniają właściwości płynu pochodzącego ze zdrowych produktów. Wspomniana wyciskarka będzie doskonałym wyborem dla mam, bowiem podczas przygotowywania soku nie trzeba stać przy urządzeniu i dociskać składników. Wystarczy wrzucić składniki, z których chcemy przygotować napój, a reszta zrobi się sama.

Brak apetytu to częsty problem u dzieci, któremu muszą postawić czoła rodzice. Zwłaszcza warzywa bywają kłopotliwym składnikiem, a zawarte w nich witaminy i minerały są niezbędne do prawidłowego rozwoju organizmu młodego człowieka. Doskonałym sposobem na przemycenie warzyw do dziecięcej diety są soki, zwłaszcza te przygotowywane samodzielnie w domu.

Top