Loading

Widoczne naczynka, pajączki, blizny po trądziku – to wszystko problemy, które spędzają sen z powiek wielu kobietom. Jednak dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny estetycznej możemy się ich pozbyć i cieszyć się gładką, idealną skórą. 

Wykorzystanie lasera nd yag 

laser nd yagNajlepsze efekty w zamykaniu naczynek przynosi terapia laserem. Emituje on promień, który trafia w głąb skóry i zostaje wchłonięty przez hemoglobinę. Przyczynia się to do obkurczenia i w efekcie zamknięcia naczynka. Laser nd yag emituje promień o długości 1064nm. Sam zabieg nie jest bolesny, jednak może mu towarzyszyć uczucie pieczenia, szczególnie jeśli mamy do czynienia z większymi naczynkami. Za każdym razem przed zabiegiem konieczna jest wizyta u specjalisty, który ustali czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu oraz ile sesji będzie  koniecznych w naszym przypadku. Na pewno nie możemy skorzystać z lasera jeśli chorujemy na cukrzycę, epilepsję, jesteśmy w ciąży czy w czasie laktacji lub mamy problemy z krzepliwością krwi. Również świeża opalenizna jest przeciwwskazaniem. Efekty są szybko widoczne i trwałe. Parę dni po zabiegu musimy jednak przestrzegać kilku zaleceń – nie można wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, trzeba także unikać gorących kąpieli, sauny i tym podobnych rzeczy, które mogą powodować rozszerzanie się naczynek. Niewielka opuchlizna czy drobne strupki są normalne i po kilku dniach nie powinny już być widoczne. Jeśli dolegliwości są dokuczliwe, można zastosować zimne okłady. Pamiętajmy, aby do przeprowadzenia zabiegu wybrać sprawdzoną klinikę, w której pracują profesjonaliści. 

Nowoczesny laser nd yag doskonale sprawdza się w przypadku zamykania naczynek. Jednak jego zastosowanie jest szersze. Może pomóc również w ujędrnianiu zwiotczałej skóry, usuwaniu zmarszczek czy różnego rodzaju zmian skórnych. 

Top